زندگی جدیدی برای خود تعریف کنیم | خانواده مطهر

زندگی جدیدی برای خود تعریف کنیم

NewLife

آیا تاکنون احساس کرده اید که کنترل زندگی از دست شما خارج شده وهر چه بیشتر تلاش می کنید کمتر نتیجه می گیرید ؟شاید زمان آن فرا رسیده است که به جای آنکه به دنبال زندگی بدویم آن را تحت کنترل خویش در آوریم و زندگی جدیدی را آغاز کنیم. درک واقعی تفاوت میان زنده بودن وزندگی کردن تا حدودی مشکل به نظر میرسد ،اما پی بردن به این نکته منجر به تغییرات شگرفی در دنیای پیرامون ما می گردد . حال اگر از اوضاع موجود خسته شده اید ومی خواهید زندگی کنید توصیه های زیر را به کار ببندید .

1/  به یاد داشته باشید که زندگی موهبتی است که هنگام تولد به شما ارزانی شده است . زندگی همان طوری است که به آن نگاه می کنید ومی توانید بنشینید و اجازه دهید تا زندگی از شما یک مغلوب بسازد یا اینکه برخیزید و آن را به دست خود رقم بزنید.

2/ زندگی را برای خود معنا کنید و اهداف خود را در زندگی مشخص و برای آن برنامه ریزی درست بر اساس روش انتخابی آن که الگویی درست و تاثیر پذیر بر افکار شما داشته باشد انتخاب نمائید .

3/ داشتن قوانین ویژه در زندگی به روند روبه رشد آن کمک می کند . بسیاری از مردم بر این باورند که زندگی یک بازی است .شاید هم اینگونه باشد اما اکثر بازیها در زندگی مانند پازل است که درست چیدن آن قوانین ومقرراتی مخصوص خود دارند وشرایط برد وباخت در آنها مشخص شده است پس باید قوانینی را وضع کنیم تا برای زنده بودن زندگی وشکست وپیروزی آن معیارهایی در نظر گرفته وپایبند باشیم .

4/ مسولیت زندگی خویش را به طور کامل برعهده بگیریم حال که قوانینی مخصوص به خود وضع نمودیم به پایبندی آن در اصول تعیین شده پایبند باشیم وبه آن عمل کنیم .

5/ جزئیات را بی ارزش نشمارید ونسبت به آنها بی تفاوت نباشید مهم نیست که چگونه زندگی می کنیم بلکه زندگی در مسیر پر تلاطم خود موانع بیشماری رابرسر راه ما قرار می دهد که مجبور به مقابله با آن هستیم زیرا در غیر این صورت لذت ها وشادی های ما به طور جدی در معرض خطر قرار می گیرد .

6/ کارها وعادت های نادرست خود را ترک کنیم .بسیاری براین باورند که ترک کردن مفهومی منفی دارد آیا شما نیز جزو این گروه هستید ؟؟ برخی معتقدند که افراد موفق هیچ گاه اقدام به ترک کاری نمی کنند اما اینگونه نیست ، برنده ها اکثر اوقات به ترک مواردی می پردازند که اهداف وآرزوهای آنها را برآورده نمی سازد .

7/ فهرستی از کارهایی که قصد ترک آنها را دارید تهیه کنید . اگر زندگی خود رامورد بررسی قراردهید خواهید دید که انجام برخی کارها روند روبه رشد شما را کند ویا حتی متوقف می کند وممکن است روی کارهای دیگر شما نیز تاثیر منفی بگذارد .این قبیل کارها را شناسایی کنید وآنها را روی کاغذ بیآورید .

8/ عادت ها وکارهایی را که ترک کرده اید در فهرست خود علامت بزنید با انجام این کارها در کوتاه مدت شاهد تغییرات مثبتی در زندگی خود خواهید بود . این کارها شما را ازبسیاری نکات منفی دور خواهد ساخت پس فضای اطراف خود را برای یک زندگی جدید وکسب تجارب مثبت مهیا کنید .

9/ به آینده بنگرید . با انجام این تغییرات وایجاد نیروی مثبت در زندگی شما گام بزرگی به سوی آینده بر داشته اید پس آینده نگر، خوشبین وشجاع باشید به یقین نتایج حاصله شما را شگفت زده خواهد کرد .

10/ از تمامی امکانات اطراف خود بهره بگیرید .این نکته را فراموش نکنید که استعداد ومهارتی در شما به ودیعه گذاشته شده که هیچ فرد دیگری از آن موهبت برخوردار نیست .

اداره کل تبلیغات اسلامی استان مازندران

ديدگاه ها در اين مطلب .

طراحی و اجرا توسط : امید حسینایی