نشانه های افسردگی را جدی بگیرید | خانواده مطهر

نشانه های افسردگی را جدی بگیرید

 

هر سال میلیونها نفر از مردم جهان به افسردگی مبتلا می شوند . اگرچه  افسردگی تا حدی جنبه ارثی دارد و اگرشخصی از افراد خانواده شما از آن رنج می برند احتمال اینکه شما نیز گرفتار آن شوید زیاد است اما هر چه سریعتر متوجه افسردگی خود شوید بهتر و راحت تر می توانید آن را درمان کنید.

با توجه به نکات زیر میتوانید به سرعت علائم افسردگی را در خود و یا اطرافیانتان تشخیص دهید.

–  توجه به میزان غذا خوردن، کاهش و یا افزایش اشتها
کسانی که از افسردگی مزمن رنج می برند معمولا” اشتهایشان یا خیلی کم و یا خیلی زیاد می شود. تغییر در اشتها یکی از رایج ترین نشانه های اصلی افسردگی است.

– میزان خواب
عموما افراد افسرده خوابی بیشتر از سایر افراد دارند.اگر فکر می کنید خیلی بیشتر از حد معمول می خوابید و یا اصلا” نمی خوابید احتمال افسردگی در شما وجود دارد. تغییرات شدید و ناگهانی در رفتار ها و عادتها از جمله نشانه های بارز افسردگی است.

– به میزان انرژی نیز توجه کنید
افسردگی باعث می شود که فرد مبتلا مدام  از لحاظ روحی و فیزیکی احساس خستگی و کسالت کند. افسردگی معمولا” با حس دائمی نا امیدی و ناتوانی همراه است. معمولا” افراد افسرده احساس گناه می کنند و از خودشان متنفر هستند .

-احساس پوچی و سردرگمی

معمولا شخص مبتلا به افسردگی احساس پوچی و سردرگمی میکند. مدام دلگرفته و خسته است و احساس میکند تنهایی بهترین راه برای رهایی از این احساس خواهد بود. افرادی که در معرض افسردگی قرار می گیرند میل به گریه کردن و انزوا دارند.

اگر هر یک از علائمی که ذکر شد را در خود مشاهده کردید حتما”به پزشک مراجعه کنید.

منبع: سایت اینترنتی پرداد

ديدگاه ها در اين مطلب .

طراحی و اجرا توسط : امید حسینایی