ثروتمندان چگونه فکر می کنند؟ | خانواده مطهر

ثروتمندان چگونه فکر می کنند؟

 

به نظر شما آیا افراد ثروتمند، ثروتمند به دنیا آمده اند؟ جواب این سوال کاملاً مشخص است. به این دلیل که بسیاری را می شناسیم که در ابتدا هیچ چیز نداشتند و با سعی و تلاش بسیار ثروتمند شده اند و بسیاری را نیز می شناسیم و دیده ایم که با دارا بودن ثروت زیاد به فقر رسیده اند.

حتما همگی ما نام والت دیسنی را شنیده ایم که دارای معروفترین شرکت انیمیشن سازی دنیا بوده است ولی این را شاید در مورد ایشان نمی دانیم که در سال ۱۹۲۱ شرکتی به نام ” Laugh-O-Gram” را با یکی از دوستانش ثبت کرد و در ۲ سال بعد اعلام ورشکستگی کرد. از این نمونه افراد در سطح دنیا و حتی در سطح کشور خودمان بسیار زیاد هستند.

نکته ای که برای حل این معما وجود دارد  و پاسخ به این سوال که چگونه اینگونه افراد ثروتمند شدند این است که اینگونه افراد از ابتدا ثروتمند نبوده و یا افراد خوش شانسی نبوده اند ( ملاک آن ورشکستگی ها و یا سختی هایی است که آن ها کشیده اند) بلکه آن ها افرادی بوده اند که بر روی یک هدف تمرکز کرده اند و این تمرکز باعث شده است که به ثروت برسند.

در این مقاله سعی بر آن است که تا حدودی مشخص شود که ثروتمندان چگونه فکر می کنند و اگر این نوع تفکر را می پسندیم ما نیز آنگونه فکر کنیم:

۱- ایده جدید دارند و مانند کارآفرینان فکر می کنند: به سختی می توان فردی ثروتمند را یافت که دارای ایده و تفکر جدید در کار خود نباشد. تجربه ثابت کرده برای اینکه در این مسیر موفق شوید باید در کار خود ابتکار به خرج دهید و بتوانید کارآفرین باشید.

۲- بزرگ فکر می کنند: افراد موفق برای افزایش درآمد به فکر پروژه هایی هستند که پتانسیل درآمد بالایی داشته باشد و این پروژه هر روز بتواند قابل توسعه و پیشرفت باشد.

۳- باور و اعتقاد نادرست در مورد پول ندارند: افراد موفق این اعتقاد را ندارند که “پول وسیله ای نادرست است” و یا “افرادی که ثروتمند شده اند انسان های درست کاری نیستند” و یا “فردی که ثروتمند شده از روی بخت و اقبال به ثروت رسیده است”. پس برای اینکه به ثروت نزدیکتر شویم باید اعتقاد خود را نیز نسبت به آن اصلاح کنیم.

۴- فقط یدست آورنده پول نیستند: آن ها صرفاً کسب کننده پول و ثروت نیستند بلکه آن را نیز به درستی حفظ می کنند. می توان نام های افراد بسیار را آورد که ثروت های بسیاری را بدست آورده بودند ولی در هنگام از دنیا رفتنشان به فردی فقیر تبدیل شده بودند. بدست آوردن و کسب ثروت بسیار مهم است ولی نحوه مصرف و پس انداز کردن بخشی از آن نیز بسیار اهمیت دارد.

۵- آن ها پول پس انداز خود را نیز سرمایه گذاری می کنند: افراد ثروتمند پس انداز خود را نیز مجددا سرمایه گذاری می کنند ولی افراد فقیر، با درآمد خود ماشین های گرانقیمت و خانه های بزرگ می خرند و مابقی عمر خود را به پرداخت وام ها و بدهی های خود می پردازند. به طور خلاصه شما هرآنچه که نیاز دارید بخرید و استفاده نمایید ولی نه بیشتر از نیاز واقعیتان و قناعت یک راهکار بسیار مناسب برای به ثروت رسیدن است.

و نکته آخری که باید مجددا به آن اشاره شود این است که بسیاری از افراد ثروتمند قبل از اینکه ثروتمند شوند، بسیار سختی کشیده و بارها در کارهایشان با شکست روبرو شده اند. این بخت و اقبال نیست که باعث موفقیت یک فرد در کسب ثروت می شود بلکه این تلاش و پشتکار فرد است که باعث موفقیت او می گردد.

تهیه: گروه تحریریه خانواده مطهر

ديدگاه ها در اين مطلب .

طراحی و اجرا توسط : امید حسینایی