راه های استفاده مناسب از تعطیلات نوروز | خانواده مطهر

راه های استفاده مناسب از تعطیلات نوروز

 

تعطیلات نوروز را در پیش رو داریم و مثل همیشه بزرگترین نگرانی همه ما در کنار خوشحالی ناشی از این تعطیلات، گذراندن مفید وقت و استفاده از آن برای کاهش فشار و استرس روزهای کاری و شلوغ قبل و بعد از آن است. با هم چند راهکار ساده را مرور می کنیم.

1. برای خانواده و دوستان وقت گذاشتن

این مورد برای آن دسته از افرادی اهمیت دارد که در طول سال برای عزیزانشان زیاد وقت صرف نمی کنند.

2. ورزش کردن

همه باید ورزش کنند و اگر نمی توانید 4 یا 5 روز در هفته ورزش کنید، باید در تعطیلات آخر هفته این کار را بکنید تا جبران روزهای دیگر بشود. همچنین در طول ایام نوروز ورزش کردن یکی از بهترین راه کارها برای باز شدن ذهن و خلق ایده های نو است. همچنین می توانید روابط خود را گسترش دهید و با افراد جدیدی آشنا شوید.

3. دنبال یکی از علایق خود رفتن

یکی از مدیران خلاق یک شرکت کارت پستال، در تعطیلات آخر هفته به مدرسه قدیمی اش می رفت تا عشق خود به هنر را دنبال کند. این علاقه او باعث شد که عشق او به شعر گفتن هم پرورش یابد. افراد موفق برای آنچه مهم است و برای تفریح وقت می گذارند. آنها برای فعالیت هایی که به زندگی شان تعادل می دهند زمان می گذارند.

4.  رفتن به مسافرت

رفتن به مسافرت به همراه خانواده  فرصتی عالی برای دور شدن از مشغله و استرس محل کار و نزدیک شدن روابط خانوادگی است.

5. قطع کردن ارتباط اینترنتی.

موفق ترین افراد برای مدت کوتاهی هم که شده از خواندن ایمیل های خود دوری می کنند. بگذارید ذهنتان از این دنیای مجازی مدتی خارج شود.

6. کارهای داوطلبانه انجام دادن

کارهای داوطلبانه از جمله کارهای خیریه می توانند بین کار و زندگی شما تعادل ایجاد کنند و نیازهای معنوی شما را برطرف کنند. افراد موفق بسیاری در کارهای نیکوکارانه شرکت می کنند. این راه خوبی برای آشنا شدن با افرادی با علایق مشابه شماست.

7. از انجام کارهای روزمره اجتناب کردن

سعی کنید در این تعطیلات کارهایی که همیشه انجام می دهید را کنار بگذارید و مقداری به کارهایی بپردازید که مورد علاقه شما هستند.

8. برنامه ریزی کردن

برنامه ریزی باعث می شود که افراد بازده بیشتری داشته باشند. پس ایام نوروز زمان بسیار مناسبی برای برنامه ریزی است. شما می توانید بر روی برنامه سال خود خوب فکر کنید و آن را به برنامه های فصلی، ماهیانه و یا هفته تقسیم کنید. مطمئن باشید که اینگونه بسیار موفق تر خواهید بود.

9. اجتماعی شدن

انسان ها موجوداتی اجتماعی هستند و مطالعات بر روی خوشحالی تجربه شده افراد نشان می دهد که اجتماعی شدن در صدر دلایل این خوشحالی قرار دارد.

با دوستان و خانواده بیرون بروید یا در جامعه محلی ادغام شوید. ثابت شده است که افراد موفق در اجتماعی شدن، رضایت فراوانی می یابند.

10. انجام مدیتیشن

نوروز تولد دوباره طبیعت است، پس با اتصال با طبیعت و انجام مدیتیشن می توانید خودتان را دوباره متولد شوید.

11. ارتباط برقرار کردن

برقراری ارتباط برای یک فرد موفق رویداد خاصی نیست. افراد موفق هرجا بروند و هر کاری انجام دهند، می توانند با افراد جدید و یا با بستگان و دوستان خود ارتباط برقرار کنند.

12. اندیشیدن

افرادی که واقعاً موفق هستند در تعطیلات وقت می گذارند تا بر روی آنچه دارند و خوشحالی ها و دستاوردهایشان بیندیشند.

13. انرژی گرفتن

ما در دنیایی پر از رقابت زندگی می کنیم. بهترین عملکرد مستلزم مدیریت زمان و پر کردن باتری های خود است. افراد موفق همین کار را می کنند تا بتوانند به موفقیت های بیشتری دست یابند.

افراد موفق می دانند که زمان با ارزش تر از آن است که فقط آن را صرف تفریح کنیم. نباید این زمان را با تلویزیون نگاه کردن، بیهوده چک کردن ایمیل ها یا کارهای روزمره و تکراری هدر داد.

 

ديدگاه ها در اين مطلب .

طراحی و اجرا توسط : امید حسینایی