اشتغال جوانان :دكتر محسن بهشتي پور | خانواده مطهر

اشتغال جوانان :دكتر محسن بهشتي پور

خوشبختي ما در سه جمله است تجربه از ديروز ، استفاده از امروز ، اميد به فردا. ولي متاسفانه برخي از آدم ها با سه جمله ديگر زندگيشان را تباه مي کنند.حسرت ديروز ، اتلاف امروز ، ترس از فرد
از آنجا كه انسان موجود اجتماعي است، جامعه بزرگي كه در آن زندگي مي كند، از يك نظر همچون خانه او است و حريم آن همچون حريم خانه او محسوب مي شود. پاكي جامعه به پاكي او كمك مي كند و آلودگي آن، به آلودگي اش مي افزايد! لذا فراهم نمودن زمينه هاي لازم جهت تكامل و سعادت مادي و معنوي انسان ها موضوعاتي نظير حفظ نظام اجتماعي آن، بقاي نسل و خانواده، تأمين سلامت فکري ، روحي و رواني افراد جامعه و فراهم کردن بستري مناسب و محيطي سالم براي پرورش و تکامل مادي و معنوي انسان ها، خصوصاً جوانان است. در حال حاضر يكي از مشكلات اساسي جوانان كه ريشه در تمامي مشكلات آنها دارد اشتغال است. این بحران کلی دربرگیرنده مسائل دیگری همانند ازدواج، اشتغال، اعتیاد، هویت، اعتماد به نفس و غیره نيز است، که تمام این مسائل در گرو هم و در ارتباط تنگاتنگ با یکدیگر هستند. نقش والدين و كمك و ياري آنها به نوجوان مي تواند عامل بزرگ و اساسي در جهت ساختار اصلي شكل گيري آن باشد. بطور مثال درک مسائل پیش‌روی جوانان و پرهیز از برخورد و مقابله مستقیم با آنان، پرهیز از ازدواج‌های دستوری و ایجاد فرصت‌های قبل از ازدواج به‌منظور شناخت بیشتر جوانان از همدیگر با تربیت فرزندان در جهت تقویت روحیه جمع‌گرایی و دگرخوانی و عدم گسترش روحیه فردگرایی و بی‌اعتنایی به دیگران، متناسب با نوع رابطه‌شان با فرزند جوانشان مي بايست الگوی تربیتی را انتخاب کنند که در آن نه فرزندسالاری و نه والدین‌سالاری حاکم باشد. بحث درباره جوانان، بحث تازه‌اي نيست بلكه به دليل كثرت جمعيت جوان در كشورمان، بحث مشكلات و معضلات جوانان چندين سال است كه در كشور وجود دارد.جوانان سرمايه‌هاي هر كشوري محسوب مي‌شوند، برخي از مردم معتقدند كه مشكل اصلي جوانان مسكن است اما وقتي به عمق اين مسئله مي‌انديشيم در مي‌يابيم كه مشكل مسكن جوانان زماني حل مي‌شود كه جوان داراي شغلي مناسب با حقوق مكفي باشد؛ تا جواني نتواند شغل مناسبي براي خود انتخاب كند هرگز نخواهد توانست اقساط وام‌هاي مسكن و ازدواج خود را پرداخت كند. اكثر جمعيت كشورمان را جوانان تشكيل مي‌دهند، واقعاً اگر خانواده ها و مردم دست به دست هم بدهند، قادر خواهيم بود كه مشكل جوانانمان را حل كنيم.چرا كه اگر خانواده ها به مشكلات جوانان توجه نكنند آسيب جبران ناپذيري به مسائل اجتماعي و فرهنگي جامعه وارد خواهد شد و به نوعي اين مسئله باعث مي شود، بي‌انگيزگي و نااميدي در جوانان افزايش يابد.
به نظر بنده اگر مي خواهيم كاري كنيم كه خدا را خوشنود سازيم، بهتر است قبل از هر كاري، مشكل اشتغال جوانان را مرتفع سازيم. مدارس نيز مي تواند نقش مهمي در اين خصوص براي كمك بيشتر به والدين ايفا كنند.بطور مثال مربيان آموزشي مي توانند دوره هايي را در طول سال تحصيلي براي راهنمايي جوانان بگذارند تا آنها را با محيط كسب و كار بيشترآشنا كنند. اين عملكرد باعث مي شود تا آنها هرچه بهتر با محيط كار ورزي وآموزش حرفه اي آشنا شده و از طرفي هم باعث مي شود كه قدر زحمات پدر ومادر خود را بيشتر بدانند و بفهمند براي بدست آوردن سرمايه زندگي آنها چقدر زحمت كشيده اند.علاوه برآن اين خط مشي ها، در آينده شغلي فرزندانمان اثرات فراوان ديگر نيز خواهد داشت. حقيقت اين است كه آنچه را جوانان ما امروز انجام مي دهند، زيربناي عملكرد اقتصادي ما در آينده خواهد بود. كار و تجارت شايسته كردن ، به جوانان قدرت مي دهد تا استعدادهاي خود را شكوفا سازند، شرايط زندگي آنها را بهبود مي بخشد و شرايطي فراهم مي آورد كه به طور فعالانه در جامعه حضور داشته باشند. اهميت داشتن خط مشي هاي متمركز بر اشتغال جهت هدايت اشتغال در كل و اشتغال جوانان به طور خاص، همچنين كار شايسته و توليدي، باعث تقويت اقتصاد در خانواده و جامعه مي شود، به اين نحو كه گروهي از جوانان مشغول به كار مي شوند، مصرف مي كنند، پس انداز مي كنند، حركتي در جهت ارتقاي رشد اقتصادي و توسعه خانواده و جامعه انجام مي دهند، فقر را كاهش مي دهند، تساوي فرصت هاي شغلي را در اجتماع پرورش مي دهند، بر محيط اقتصاد عمومي و شرايط جهت سرمايه گذاري نفوذ مي كنند و از اين روسطح كلي اشتغال و فرصت هاي شغلي براي جوانان بوجود مي آورند.
جوانان دوست دارند شغلي ثابت پيدا كنند و اين موضوع تاحد زيادي آنها را نگران كرده است. اين جوانان علاقه‌مندند كه به آنها توجه شود؛ آنها نيازمند قول و وعده نيستند بلكه تعهد شما والدين گرامي براي جوانان حائز اهميت است،پس درنظر داشته باشيد حرفي را به فرزندان خود بگوييد كه بتوانيد به آن عمل كنيد.زيرا اگر جوانان ما اميد به آينده نداشته باشند قطعاً ضعيف و پژمرده و دچار  بي‌هدفي خواهند شد. براي حل مشكل اشتغال جوانان نياز به اراده و اهتمام ملي داريم.
بیکاری جوانان را چگونه بايست حل كرد؟
چگونه مي توانيم براي جوانان ایجاد اشتغال كنيم؟چگونه می توان مشکل بیکاری جوانان را با هم فكري و هم  كاري خانواده ها و دوستان و فاميل حل کرد؟ به اعتقاد کارشناسان و متخصصان، در شرایط فعلی کشور، بهترین روش ایجاد اشتغال و حل مسئله بیکاری، توسعه و گسترش فرهنگ کارآفرینی در جامعه است. زیرا یکی از علل اصلی رشد نرخ بیکاری در کشور ما، توسعه نیافتگی فرهنگ کار و کارآفرینی در جامعه است و اینکه مردم و حتی تحصیل کرده ها وفرزندان خانواده های متمول هم دنبال این هستند که ازطریق بخش دولتی کسب و کاری برای خود ایجاد کنند. چندین سال است که جامعه ما از بیکاری جوانان رنج می برد و اگرچه هر روز بیش از پیش تاوان سنگین بیکاری جوانان را می پردازیم، اما هنوز این مشکل حل نشده است. بیکاری جوانان نه تنها ضرر و زیان های گوناگون اقتصادی و اجتماعی برای جامعه ما ایجاد کرده، بلکه ضربات سنگین فرهنگی و اخلاقی به خانواده ها و جامعه وارد کرده است، به گفته جامعه شناسان و کارشناسان یکی از علل اصلی رشد بزهکاری در جوانان امروز جامعه، بیکاری است، بنابراین باید برای این مشکل اساسی خانواده ها چاره اي اندیشید و از راه های درست و مناسب آن را حل کرد، و هرچه زودتر برای جوانان ایجاد اشتغال نمود.
وقتی از بسیاری از مردم و حتی نخبگان جامعه سئوال می شود که «کارآفرینی» چیست یا «کارآفرینان» چه کسانی هستند، به سرعت پاسخ می دهندکه «کارآفرینی» ایجاد کار و شغل است و «کارآفرین» ایجاد کار می کند، در صورتی که تعریف «کارآفرینی» و «کارآفرین» این نیست. به گفته متخصصان و کارشناسان، کارآفرینی قصه زندگی انسان های موفق هر جامعه است که به جای این که بیایند و در جایی استخدام شوند و مشغول کار شوند، خودشان کسب و کار راه می اندازند و ديگران را مشغول به كار و تجارت مي كنند. واژه کارآفرینی از کلمه فرانسوی entrepreneurبه معنای “متعهدشدن” (undertake) نشات گرفته است و براساس واژه نامه دانشگاهی وبستر، کارآفرین کسی است که متعهد می شود مخاطره های یک فعالیت اقتصادی را سازماندهی، اداره و تقبل کند.
پس کارآفرین سه کار مهم می کند که اول ایجاد خلاقیت و نوآوری، دوم راه اندازی یک شرکت یا کسب و کار و طی کردن فرایند ایجاد کسب و کار و سوم ارائه محصول و خدمت خود به بازار می باشد. بنابراین اگر در جامعه یک کسی برای اولین بار محصولي را تولید كند، چون او اولین بار است، این کارآفرینی را انجام داده، پس اولویت باکارآفرین است. به عبارت دیگر آنها که اولین ها در هر کاری هستند و با نوآوری جبهه های جدیدی در اقتصاد باز می کنند، کارآفرین هستند و به كساني مي توان كار آفرين گفت كه خطرپذیر هستند و توانایی برقراری ارتباط بین تولیدات و خدمات، توانایی سازماندهی و نظارت بر تولید و معرفی روش های جدید، محصولات جدید و یافتن بازارهای جدید را دارند. «کارآفرین کسی است که نوآور است وقدرت خلاقیت بالایی دارد و فعالیت های جدیدی را در قالب شرکت های کوچک راه اندازی می کند.» آنها بهترین وآخرین موقعیت های اقتصادی و تجاری را کشف می کنند و روش استفاده از این فرصت ها رامی دانند. این افراد معمولا دارای استعداد، خلاقیت، ابتکار، سازماندهی و مدیریت در سطح بالایی را دارند.حال سئوال بنده اينجاست آيا شما يك فرد كار آفرين هستيد؟ آيا شما مي توانيد چنين مسئوليت مهمي را براي خانواده و اقوام و خويشان خود داشته باشيد ؟ اگر هستيد و اين ويژه گيها را درخود مي بينيد، بايست هرچه زودتر به كمك خانواده و اقوام خصوصاً جوانان بشتابيد. آنگاه مطمئن باشيد كه خداوند را خوشنود كرده ايد و دعا ي همه خانواده ها و خويشان بدرقه راه شما خواهد بود.
امروزه كارآفريني بعنوان يك استراتژي كارآمدبراي رويارويي بامشكلات فراروي جوامع ازجمله بيكاري وآثاروتبعات سهمگين آنها ونيز يكي ازمهمترين راهكارهاي برون رفت ازفضاي بسياربغرنج وپيچيده اقتصادي مورد اهتمام وعنايت ويژه جوامع وافراد و مجامع علمي دانشگاهي واقع گرديده است. اگر چنانچه تمايل داريد فعاليتي در جهت كارآفريني داشته باشيد بهتر است قبل ازشروع هر كاري به اين نكات توجه وافر داشته باشيد. پديدة كارآفريني از زواياي مختلفي قابل كنكاش و بررسي است اما آنچه بيش از همه ضرورت دارد يافتن ارتباط و موقعيت آن نسبت به ساير اجزا و مؤلفه‌هاي يك نظام مديريتي، اقتصادي و  فرآيند آن است. نتايج كارآفريني، به عنوان آميزه‌اي ظريف از مديريت، نوآوري و ريسك، همواره مورد نياز و تحسين‌برانگيز است و كارآفرينان بعنوان كساني كه مي‌توانند تركيبات جديدي از منابع، فرصت‌ها و نيازها را خلق كنند در خط مقدم توسعه‌ اقتصادي و فناوري در حال حركت هستند. و امروزه يكي از شاخص‌هاي توسعه در كشور‌هاي توسعه‌يافته و درحال توسعه محسوب مي‌شوند. نوآوري ابزار خاص كارآفرين است. و از طريق نوآوري است كه ثروت خلق مي‌شود. از اينرو، هر تغييري كه ظرفيت‌هاي بالقوه‌ توليد ثروت از منابع از پيش‌ موجود را دگرگون كند نوعي نوآوري محسوب مي‌شود. اما نوآوري فقط به حوزه‌ فوق محدود نمي‌شود. كي، كجا و چگونه بايد به دنبال فرصت‌هاي خالق نوآوري بگرديم؟ چگونه‌ درباره‌ شانس موفقيت يا خطر شكست قضاوت كنيم؟ چگونه « تمرين‌ نوآوري » كنيم؟
در ابتدا توانايي هاي خود را كاملاً از جهات مختلف بسنجيد و بعد اقدام به كارآفريني كنيد. برنامه اي دقيق و جامع و منسجم لازم است تا جهت دستيابي به اهداف بلند مدت همچون، فلسفه كار، معيار و روش‌هاي ايجاد و اداره‌ شركت يا كسب كار شما را تنظيم مي‌كند. متاسفانه مردم دراغلب موارد بدون هيچ پس اندازي وارد كسب وكارمي شوند. بعضي از اين افراد باگرفتن وام از بانكها يا دوستانشان كار خود راشروع مي كنند. اماآنها نمي دانندكه ممكن است ماه ها يا شايد سالها طول بكشد تا كارشان به سود دهي برسند وهنگامي كه وام دهنده بفهمدكه اين كار به اندازه كافي سود ده نبوده و نيست، پولش راپس خواهدگرفت و يا براي دفعه بعد ازدادن وام خوداري خواهد كرد. در برخي از موارد نيز بعضي وقتها مردم مجبور مي شوند تا براي بازپرداخت وامها خود، ازمسكن يا كارت اعتباري خودشان و اقوام نزديكشان استفاده نمايند،كه اين عملكرد نيز باعث مي شود، خانه يا اعتبارشان درخطربيفتد و اين كار بسيار اشتباهي است. پس لازم و ضروري است براي شروع  از كارهاي كوچك (باهزينه كم شروع كنيد). وقتي واردكسب وكارمي شويد،اين شخص خودتان هست كه مسئول قروض بوجودآمده نظير وام ها، ماليات، پول مالكان و غيره مي باشد. لذا اگر از پول ها و اموال خود محافظت نكنيد،بستانكاران باحكم دادگاه مي توانند به سراغ دارايي هاي شخصي شما مانند ماشين ياخانه بروند. شما بايد براي خودتان بتوانيد دليل موجه اي داشته باشيدكه چگونه، طرح كسب وكارتان سود معقولي درپي خواهد داشت. لازم است بدانيدكه چه هزينه هايي براي اين امور احتياج داريد، تا اينكه آن هزينه ها راجبران و دركنارآن سودكافي نيز ايجادكنيد. پيداكردن مقداري سود و ايجاديك نقطه سر به سر اولين گام دراين راه است. در اكثرشركت هاي كوچك،بخش هاي اصلي طرح تجاري،تجزيه وتحليل نقطه سربه سر،پيش بيني سود و زيان و برآوردگردش جريان نقدينگي را به عهده دارند. بابرآوردگردش نقدينگي وسود و زيان شماميتوانيد ايده كسب وكارخودرابهبودببخشيد. تهيه يك طرح تجاري به شما اين اجازه را مي دهد كه تعيين كنيد چه چيزهايي هزينه هاي شروع كار هستند و استراتژي بازار يابي شما چه هست. اصولاً ارزيابي استراتژي‌ها بدين معني است كه بايد در اين مورد اطلاعاتي را گردآوري كرد. همه استراتژي‌ها دستخوش تغييرات آينده قرار مي‌گيرند، زيرا عوامل داخلي و خارجي به صورت دائم در حال تغيير هستند.
اگر محاسبات شما روي كاغذ درست نباشد،در دنياي واقعي نيز درست نخواهد بود. و از همه مهمتر اينكه از اسراركسب وكارتان محافظت كنيد.اينهااطلاعات محرمانه اي هستندكه براي شما مزيت رقابتي دربازار ايجادمي كنند. بايدكاري كنيدكه اطلاعات شما محرمانه بماند. مثلا اسناد راباكلمه “محرمانه” علامت بزنيديابراي رايانه ها رمز ورود بگذاريد. و كليه توافقنامه هارا مستند و مكتوب سازيد.حتي اگرازنظرقانوني لازم نباشد،عاقلانه است كه تقريباهمه چيزرامكتوب كنيدزيراكه توافقات شفاهي رابندرت ميتوان اثبات كرد. دردنياي واقعي،به قول خودعمل كردن يك شهرت تلقي مي شود و يك دارايي مهم محسوب مي گردد. لذا يك راهبرد و استراتژي اساسي آن است كه صورتحسابهاي خودراپيشاپيش وزودترازموعدبپردازيداين امرباعث كسب وجه واعتبار براي شماخواهدگرديد. براي ارزيابي استراتژي‌ها سه فعاليت عمده به شرح زير انجام مي‌شود:
سنجش ميزان آمادگي براي شروع كسب و كار:
با وجود اينكه كارآفريني مي تواند منجر به موفقيتهاي زادي براي شما شود، ولي بايد زماني را صرف سنجش شما مي توانيد با طرح يك نقشه مناسب و بررسي دقيق آن شانس موفقيت خود را افزايش دهيد. در ابتدا نقاط ضعف و قوت خود را به عنوان يك كارآفرين مورد ارزيابي قرار دهيد.
به دقت به پرسشهاي زير پاسخ دهيد:
1- در تصميم گيري هاي خود چگونه هستيد؟ صاحبان كسب و كارهاي كوچك نيازمند به تصميم گيري هاي سريع و پايدار مي باشند.
2- آيا استقامت روحي و جسمي لازم و كافي را براي شروع يك كارآفريني داريد؟
3- چگونه نفرات خود را سازماندهي مي كنيد؟ تحقيقات نشان مي دهد كه طرحها و برنامه ريزي هاي ضعيف عامل شكست در كارآفريني مي شوند. سازماندهي موثر مالي و برنامه ريزي قيق در يك كسب و كار مي تواند از هر گونه شكستي جلوگيري كند.
4- آيا مدير خود هستيد؟ آيا تجربه كافي براي اين كارآفريني ها داريد؟ موفقيت در يك كسب و كار هيچگاه بصورت خودبخودي و يا بر اساس شانس نيست و همانطور كه گفته شد اين موفقيت اصولاً به سازماندهي دقيق
5- براي مديريت قوي و بهتر خودتان، آيا حاضر هستيد از ديگران كمك وياري بگيريد. خصوصاً  از افراد متخصص و مجرب و دلسوز.
6-  و درنهايت آيا اين كار آفريني را براي رضاي خدا و كمك وخدمت به ديگران انجام مي دهيد ويا خدايي ناكرده براي سود بيشتر خود.
نتيجه اينكه : زیاد شنیده ايد که می گويند دنیا چقدر کوچك است ! زندگی آدم ها را در دنیای با عظمت و سرشار از نعمت های خداوند در فضایی قرار دهيد تا پیکره های کوچک آدم ها در دنیایی بزرگتر از آنچه که بطور معمول بنظر می رسد را تداعی کنيد.حتی تفکرات آدمی نیز جزئی از همین نعمات به حساب میاد چرا که عقل آدمی است که باعث تعالی و شناخت دنیای اطراف شده و اکتشافات و اختراعاتی رو در دنیای پیرامون خودش بوجود آورده و می توان گفت تفکر و تعقل آدمی اگر در حجم مقایسه شود به مراتب از جسم او نیز بزرگتر است.شکوفایی معنوی یعنی خدمت کردن به دیگران، در راستای خدمت به دیگران مسیر معنوی ما ادامه دار می شود و دستیابی ما به آرامش واقعی مهیاتر می شود . از با ارزش ترین فضیلت های انسان کمک کردن و خدمت به همنوعان است کسانی که به خدمت خلق پرداخته اند می دانند که احساس شادی فراوان و حس ارزشمند انسانیت در درون متجلی می شود و یک انرژی عظیمی باعث ادامه حرکت معنوی در انسان می گردد . خدمت کردن به دیگران یعنی گذشتن از خواسته های نفسانی و شکسته شدن بت منیت در درون انسان و در نهایت رسیدن به حس تواضع و فروتنی و شکوفایی معنوی و احساس آرامش درونی را به ارمغان می آورد . اگر خواهان لذت و آرامش واقعی هستید شروع به خدمت کردن به نزدیکان ، دوستان و در کل همه همنوعان کنید . نتیجه ارزشمند دیگری که از خدمت به دیگران به دست می آید این است که از منابعی نامحدود و از جایی که فکرش را هم نمی کنیم پاداش عظیمی خواهیم گرفت ، زیرا گفتیم تقابل عمل و عکس العمل در این جهان یک قانون است از هر دستی بدهی از همان دست می گیری . هدف ما از خدمت کردن رسیدن به شکوفایی معنوی و لذت و آرامش واقعی است ولی ممکن است هر عملی دارای نتایج مازادی باشد که شاید هرگز تصورش را هم نمی کردیم . نتیجه این است که چنان سرمست و پر انرژی می شویم که گویی زندگی به کام ماست و هیچ غم و اندوهی نداریم . آثار خدمت کردن به خلق خدا بسیار زیاد است از همان ابتدا که نیت خدمت کردن را در سر می پرورانید خواهید دید که تمام زندگی به کام شماست گویی تمام افراد جامعه و همه کائنات برای خدمت کردن به شما بسیج شده اند. نکته مهم و بسیار ظریفی که ما باید در خدمت کردن به دیگران مدنظر قرار دهیم این است که هدف ما از خدمت کردن رشد معنوی و حرکت به سمت خداست و در هر خدمتی نباید فراموش کرد که ما فقط و فقط برای رضای خداوند مشغول خدمت هستیم و تنها منتظر رضایت او هستیم و نباید توقعی از کسی که مورد خدمتگزاری ما قرار می گیرد داشته باشیم . در واقع انتظار نتیجه از بنده خدا به جای خداوند ، خدمت روحانی را به انحراف می کشد و حتی گاهی ما را از خدمت کردن پشیمان می کند و شاید به یاد آن جمله بیفتیم که : « آمدیم ثواب کنیم ، کباب شدیم » پس نیت مان در خدمت رضایت خدا باید باشد و هیچ گاه پس از خدمت منتظر تأیید و تمجید بنده خدا نباید باشیم و دستمزد خدمت ما از جایی خیلی عظیم تر در زمانی که حتی فکرش را هم نمی کنیم به ما داده خواهد شد .
صَدَقَ اللَّهُ الْعَظيمُ الَّذى‏ لا اِلهَ اِلاَّ هُوَ الْحَىُّ الْقَيُّومُ ذُو الْجَلالِ وَالْإِكْرامِ
درست فرمود خداى بزرگى كه معبودى جز او نيست زنده و پاينده و صاحب‏ جلالت و بزرگوارى است
الرَّحْمنُ الرَّحيمُ الْحَليمُ الْكَريمُ الَّذى‏ لَيْسَ كَمِثْلِهِ‏ شَىْ‏ءٌ
بخشاينده و مهربان بردبار و كريم است آنكه مانندش‏ چيزى نيست
وَهُوَ السَّميعُ الْعَليمُ الْبَصيرُ الْخَبيرُ، شَهِدَ اللَّهُ اَنَّهُ لا اِلهَ اِلاَّ هُوَ
و او شنوا و دانا و بينا و آگاه است، گواه است خدا كه معبودى جز او نيست‏

وَلَكَ ما تَرْضى‏ بِهِ مِنَ الثَّنآءِ وَالْحَمْدِ وَالشُّكرِ وَ النَّعْمآءِ
و مخصوص تو است آن و حمد و ثنا و شكرى كه تو بپسندى و آنچه نعمت است نيز از تو است‏
وَاَنْ‏ تَغْفِرَ لِى‏ ذُنُوبى‏ كُلَّها وَتُجيرَنى‏ مِنْ عَذابِكَ وَتُوجِبَ لى‏ رِضْوانَكَ
و گناهانم را بيامرزى و از عذاب خود مرا در پناه ‏گيرى و مرا مستوجب خوشنودى‏
وَاَمانَكَ وَاِحْسانَكَ وَغُفْرانَكَ وَجِنانَكَ وَاَسئَلُكَ اَنْ تَفُكَّ عَنّى‏ كُلَ‏
و ايمنى و احسان و آمرزش و بهشتت قرار دهى و از تو خواهم كه باز كنى برايم
وَتَسْهيلِكَ لِما تَشآءُ كَيْفَ تَشآءُ اَنْ تَجْعَلَ قَضآءَ حاجَتى‏ فيما تَشآءُ
و آسان كردنت هرچه را به هر نحو كه خواهى كه قرار دهى برآوردن حاجتم را در هرچه خواهى
آمين يا رب العالمين

ديدگاه ها در اين مطلب .

طراحی و اجرا توسط : امید حسینایی