خطری به نام آب اسمزی (آقاي مهندس علي صادق پور ) | خانواده مطهر

خطری به نام آب اسمزی (آقاي مهندس علي صادق پور )

مطلب مربوط به دستگاه تصفیه آب

آیا می دانید دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس ( RO ) دقیقا َ چیست؟

به توضیح بسیار ساده ، یک روش تصفیه سازی آب با یک فیلتر مخصوص به نام ممبران است که می تواند در طی چند دقیقه تمامی املاح آب را حذف نماید.

این روش در سال 1950 طراحی و ساخته شد و هدف آن جداسازی نمک از آب شور دریا بود.

اسمز معکوس میتواند طیف وسیعی از املاح را از آب حذف نماید.در سالهای گذشته مردم دنیا نسبت به آلودگی های آب نگرانی بیشتری نسبت به قبل داشته اند.

سیستم های تصفیه آب شهری در سراسر دنیا ( بدون استثنا ء ) نشان می دهند که کارایی بسیار بالایی ندارند و این واقعیت عاملی موثر برای استفاده از دستگاه های تصفیه آب خانگی می باشد.

متاسفانه عوامل زیادی در انتخاب دستگاه های تصفیه آب وجود دارد که ما را از نیل به یک دستگاه خوب باز می دارد.

تحقیقات نشان می دهد دستگاه های اسمز معکوس تمامی املاح را از آب می گیرند.

آب به صورت طبیعی خود دارای املاحی چون کلسیم و منیزیم ( عناصری به مراتب بیشتر و مهمتر برای بدن ) است و وقتی این عناصر از آب حذف می شوند ، سطح اسیدی بودن آب افزایش می یابد و آب به شدت اسیدی می شود و به دنبال آن وقتی این آب نوشیده می شود ، بدن شروع به آزادسازی یونهای کلسیمی از بافتهای استخوان می کند ، تکرار این موضوع در طولانی مدت می تواند خطرات بسیار جدی بر سلامت انسان از طریق خارج شدن این یون وارد کند.

زمانی که آب اسیدی مصرف می شود مایعات بدن نیز خاصیت اسیدی پیدا می کنند ، این افزایش میزان اسیدیته باعث افزایش میزان رادیکال های آزاد در بدن انسان می شود که می تواند در طولانی مدت منجر به بیماری سرطان گردد.

مطالعات در مرکز بهداشت جهانی نشان می دهد که آب بایستی دارای حداقل مواد معدنی باشد تا بدن را در تنظیم سوخت و ساز کمک کند.

از نکات منفی آب اسمزی ، این است که نمی تواند عافت کش های گیاهی و حیوانی را از آب حذف نماید.

این مواد بسیار کوچکتر از روزنه های فیلتر ممبران دستگاه های اسمز معکوس است.

نکته دیگر که باید به آن اشاره کرد این است که دستگاه های اسمزی با طبیعت دوست نیستند ! از این رو که این دستگاه ها 4/3 آب را به فاضلاب و 4/1 آن را به منبع آب منتقل می کنند.

آنچه نگاه به آلودگی در اذهان مردم شکل گرفته اشتباه است . جرم های درون کتری نشان دهنده آلودگی آب نیست بلکه نشانه معدنی بودن آن است.آب سخت آبی آلوده نمی باشد و باعث ایجاد سنگ کلیه نمی شود بلکه مصرف کم آب می تواند ایجاد سنگ در کلیه نماید.

برخی فروشندگان دستگاه های تصفیه آب با الکترولیز کردن 2 لیوان آب که یکی محتوی آب شهری و دیگری محتوی آب اسمزی این موضوع را القا می کنند که آب شهری که پس از الکترولیز شدن و جدا شدن یونهای آن که باعث تغییر رنگ و توده های زرد، سیاه و سبز است آلوده و آب اسمزی ( آب مقطر )آبی شفاف و سالم است. در حالی که اینگونه نیست و این توده های جدا شده از آب یونهای مفید و معدنی آب هستند.

بدن شما به آبی همراه با عناصر معدنی نیاز دارد. حال چه کنیم که آبی سالم بنوشیم؟

روش های جدید و به روز دنیا به شما کمک می کند که انتخابی سالم داشته باشید . شما می توانید کلمات کلیدی همچون water filter ,  Water purifier ، تصفیه آب ، دستگاه تصفیه آب و ………. را در اینترنت جستجو کنید.

تحقیق در مورد آنچه مربوط به سلامتی می باشد و مشاوره با کارشناسان این رشته بهتر از خریدهای حاصل از تبلیغات شرکت ها باشد و  می تواند به شما کمک کند تا انتخابی مناسب داشته باشید .

ديدگاه ها در اين مطلب .

طراحی و اجرا توسط : امید حسینایی