5دلیل اصلی از بین رفتن عکسهای دیجیتالی :شركت بازیابی طلائی ژرف | خانواده مطهر

5دلیل اصلی از بین رفتن عکسهای دیجیتالی :شركت بازیابی طلائی ژرف

خیلی از ما زمانی که به ایام تعطیلی نزدیک می شویم، دوست داریم این زمان را با خانواده یا دوستان بگذرانیم تا ایام خوشی را داشته باشیم. این ایام خاص بهترین زمان برای ثبت خاطرات ما می باشد که بصورت عکس یا فیلم دیجیتالی بر روی دوربین های دیجیتالی  نقش می بندد. شرکت بازیابی طلائی ژرف، 5 دلیل اصلی را که باعث می شود تا کاربران دوربین های دیجیتالی از بازیابی  اطلاعاتشان نا امید شوند را به شرح زیر بیان می کند:

1-  فرمت کردن

کاربران اغلب فراموش می کنند که فرمت کردن کارت حافظه دوربینشان باعث از دست رفتن تمامی اطلاعات ذخیره شده بر روی آن می گردد. این اطلاعات فقط توسط افراد متخصص قابل بازیافت خواهد بود، از اینرو شرکت بازیابی طلائی ژرف پیشنهادی می کند، قبل از فرمت کردن حتماً عکسها و فیلم های مورد نیاز خود را از روی حافظه بردارید.

2-  دوباره نوشتن

یکی از اشتباهات مرسوم، ذخیره کردن عکسهای جدید به جای عکسهای قبلی می باشد که این عمل را اصطلاحاً دوباره نوشتن (Overwriting) می گویند. این عمل به راحتی اتفاق می افتد، بنابراین چک کنید و دوباره چک کنید تا مطمئن شوید که عکسهایتان را با موفقیت از روی کارت حافظه بر روی لپ تاپ، CD یا DVD انتقال داده باشید، سپس اقدام به گرفتن عکس جدید کنید.

3- آسیب دیدن کارت حافظه

قرار دادن کارت حافظه دوربین در یک کیف یا چمدان پر از وسائل ممکن است باعث خم شدن و یا ترک برداشتن کارت حافظه شود که نتیجه آن غیر قابل خوانده شدن کارت می باشد. از این رو قرار دادن کارت در یک بسته بندی مناسب در بین لباس های چمدان که در وسط چمدان قرار دارند، یکی از بهترین راه حل ها است  تا کمترین آسیب به حافظه شما وارد شود.

4- سوختن کارت حافظه

قرار گرفتن کارتهای حافظه در محیطهائی که دارای درجه حرارت بالا می باشند (نزدیک منابع حرارتی مثل رادیاتور و یا کوره های حرارتی ) احتمال آسیب دیدن کارتهای حافظه را بالا می برد. احتمال اینکه حرارت باعث شود که عکسهای ذخیره شده بر روی کارت حافظه غیر قابل خواندن شوند کم است، اما حرارت باعث می شود که کارت شما دیگر توسط دستگاه کارت خوان شناسائی نشود.

5- آسیب های تعطیلاتی

برای آن دسته از افرادی که تعطیلات تابستانی را برای سفر برمی گزینند، افتادن دوربین بر روی شن ها و یا در داخل استخرهای آب، از شایع ترین آسیب های وارده بر دوربین ها و باطبع بر روی کارتهای حافظه می باشد، حدود و اندازه خرابی کارتهای حافظه به قدری خواهد بود که دیگر قادر نخواهید بود عکس های خود را از روی کارت تماشا کنید، در این مواقع پیشنهاد شرکت بازیابی طلائی ژرف این است که حتماً به متخصصان بازیابی جهت برگرداندن عکس های خود مراجعه کنید. همچنین این نکته را مد نظر داشته باشید که پس از آسیب دیدگی بوسیله روشهای بالا حتما دوربین خود را در یک بسته ای  که مانع نفوذ آب می گردد، قرار داده و به نزدیکترین مرکز تعمییر مراجعه کنید.

 

طی تحقیقات بدست آمده تعداد زیادی از کاربران از دوربین دیجیتالی استفاده می کنند اما متاسفانه فقط 3/1 آنها از عکسهای خود Backup تهیه می کنند. از این رو این خطر همواره وجود دارد که کاربران، تعداد زیادی از خاطرات خود را که فقط یکبار در زندگی آنها اتفاق افتاده است بخاطر آسیب دیدگی و یا به خاطر دلایلی که مطرح گردید، از دست بدهند. با دانستن چند نکته ای که در بالا قید شد و همچنین نگهداری صحیح و درست و Backup گیری از اطلاعات خود می توانید خاطراتتان را برای همیشه حفظ کنید.

 

 

ديدگاه ها در اين مطلب .

طراحی و اجرا توسط : امید حسینایی