تخم مرغ(مرکز تحقيقات کامپيوتري علوم اسلامي) | خانواده مطهر

تخم مرغ(مرکز تحقيقات کامپيوتري علوم اسلامي)

ouou12

تخم‏مرغ يك ماده غذايى مغذى است كه پروتئين و ويتامين‏هايى با كيفيت بالا به همراه آهن و مواد معدنى نادر را در اختيار انسان قرار مى‏دهد. سهم تخم‏مرغ در رژيم غذايى شبيه مواد غذايى ديگر نظير گوشت قرمز، گوشت سفيد، ماهى، آجيل و حبوبات مى‏باشد. دو تا سه اونس (هر اونس برابر 35/28 گرم است) گوشت بدون چربى، گوشت سفيد يا ماهى يك وعده غذايى را تشكيل مى‏دهند. يك تخم‏مرغ مى‏تواند جايگزين يك اونس گوشت بدون چربى شود. دو عدد تخم‏مرغ به عنوان يك وعده غذايى كامل به جاى گوشت قرمز، گوشت سفيد، ماهى، دانه‏هاى خشك و گروه غلات مصرف مى‏گردد.

تخم‏مرغ چه فوايدى دارد؟
يك تخم‏مرغ بزرگ در حدود 6 گرم پروتئين دارد كه نيمى از آن در سفيده‏اش است. سفيده تخم‏مرغ به عنوان يك پروتئين مناسب كه بقيه پروتئين‏ها با آن مقايسه مى‏شوند، در نظر گرفته مى‏شود زيرا شامل تمام اسيد آمينه‏هاى ضرورى است كه براى تغذيه انسان لازم مى‏باشد.
تخم‏مرغ به راحتى هضم مى‏شود و همين امر سبب شده كه غذاى باارزشى براى بيماران به حساب آيد. از كل چربى موجود در تخم‏مرغ (در حدود 5/4 گرم) بيش از نيمى از آن اشباع نشده مى‏باشد. تخم‏مرغ منبع سرشارى از ريبوفلاوين، اسيدفوليك، آهن و ويتامين‏هاى 12B، D و Eاست و در حقيقت يكى از معدود غذاهايى است كه ويتامين D دارد. ارزش غذايى پروتئين موجود در تخم‏مرغ 10 درصد، ريبوفلاوين 15 درصد و اسيدفوليك، آهن، ويتامين‏هاى 6B، A، 12B، فسفر و روى در حدود 4 درصد مى‏باشد. شايد بتوان گفت تنها ماده غذايى كه در تخم‏مرغ وجود ندارد، ويتامين «ث» است. يك تخم‏مرغ بزرگ شامل 70 كالرى است، يعنى در حدود 5/3 درصد جذب كالرى روزانه يك فرد در يك رژيم 2000 كالرى. مقدار كالرى تخم‏مرغ نسبت به مواد غذايى ديگر نظير گوشت سفيد، گوشت قرمز، ماهى، آجيل و حبوبات نسبتا كمتر است. تخم‏مرغ منبع سرشارى از يك ماده غذايى نيست بلكه شامل انواع زيادى از مواد غذايى مى‏باشد. از سويى، ارزش غذايى بسيارى از مواد موجود در تخم‏مرغ بيش از ميزان جذب كالرى روزانه آن است.بنابراين تخم‏مرغ يك غذاى مغذى است كه ضمن فراهم آوردن مقدار نسبتا زيادى از نيازمندى‏هاى ضرورى و روزانه فرد، نياز او به كالرى را نيز تا حدى برطرف مى‏نمايد. براى تغذيه خوب قسمت عمده غذاى روزانه فرد بايد شامل غذاهاى مغذى باشد. از ديدگاه اقتصادى، تخم‏مرغ نسبت به ديگر غذاهاى پروتئينى حيوانى كه سهم غذايى مشابهى در رژيم غذايى دارند، قيمت كمترى دارد.تخم‏مرغ بخصوص براى كسانى كه مجرد هستند، غذاى راحتى است، به سهولت خريدارى مى‏شود و به آسانى به روش‏هاى مختلف تهيه مى‏گردد. از آنجا كه زمان پخت تخم‏مرغ كوتاه است، براى كسانى كه فرصت اندكى براى تهيه غذا دارند، غذاى مناسبى به شمار مى‏رود و چون تخم‏مرغ تا سه هفته به خوبى در يخچال مى‏ماند، يك شخص مجرد مى‏تواند به آسانى تخم‏مرغ‏هاى موجود در يخچال را قبل از فاسد شدن مورد استفاده قرار دهد.
اينترنت: سايت Kids health.com
تخم‏مرغ خواص فيزيكى و شيميايى زيادى دارد كه در تهيه بسيارى از غذاها از آن استفاده مى‏شود. به عنوان مثال تخم‏مرغ غلظت فرنى، پودينگ و سس را افزايش مى‏هد. تركيباتى مانند مايونز را به حالت تعليق در مى‏آورد و براى پوشاندن و براق كردن رويه نان و شيرينى به كار مى‏رود. تخم‏مرغ اجزاى هر چيزى اعم از يك تكه گوشت تا لازانيا را به هم مى‏چسباند، باعث شفافيت سوپ مى‏شود، تشكيل حباب را در آب‏نبات‏هاى جوشانده و رويه خامه‏اى كيك يا شيرينى كاهش مى‏دهد و باعث ورآمدن خمير سوفله و كيك اسفنجى مى‏شود.
با خوردن تخم‏مرغ چه مضراتى ما را تهديد مى‏كند؟
كلسترول:
تخم‏مرغ منبع مهمى از كلسترول غذايى مى‏باشد. يك تخم‏مرغ بزرگ تقريبا شامل 215 ميلى‏گرم كلسترول است، يعنى بيش از دوسوم حد ماكزيمم روزانه كه 300 ميلى‏گرم است. زرده تخم‏مرغ محتوى كلسترول و سفيده فاقد آن است. افزايش كلسترول در خون انسان منجر به بيمارى رگ‏هاى كروزى قلب مى‏شود. به افرادى كه ميزان كلسترول خون‏شان بالاست، توصيه مى‏شود كه با تغيير رژيم غذايى‏شان و در صورت چاق بودن با كاهش وزن‏شان ميزان كلسترول را كاهش دهند. مقدار كلسترول تخم‏مرغ در مقايسه با گوشت قرمز و شير نسبتا بالاست. مقدار چربى اشباع‏شده تخم‏مرغ در مقايسه با ديگر غذاهاى حيوانى متعادل است و ميزان كالرى آن در صورتى كه براى تهيه‏اش چربى اضافه نشود، نسبتا پايين است.
سالمونلا:
تعداد كمى از تخم‏مرغ‏هاى خام و سالم موجود در فروشگاهها به باكترى «سالمونلا» آلوده شده و باعث بيمارى انسان مى‏گردند. در گذشته تصور مى‏شد كه يك تخم‏مرغ با داشتن پوست سالم و تميز كاملاً استريل و عارى از ميكروارگانيزم‏ها مى‏باشد. در اوايل دهه 1980 دانشمندان متوجه افزايش بيمارى‏هاى ناشى از آلودگى مواد غذايى شدند. بيمارى حاصل از باكترى «سالمونلا» به تدريج شيوع مى‏يافت و تعدادى از نمونه‏هاى بيمارى مربوط به تخم‏مرغ‏هاى سالم و تميز و بهداشتى و درجه يك بود. در واقع اين باكترى، تخمدان‏هاى مرغ را قبل از تخمگذارى آلوده مى‏كرد، اما مرغ‏ها را بيمار نمى‏كرد.
حقيقت چيست؟
كلسترول:
بسيارى از پزشكان به بزرگسالان، كودكان و حتى كسانى كه ميزان كلسترول خون‏شان پايين است توصيه مى‏كنند عادات غذايى‏شان را طورى تنظيم كنند كه بتوانند ميزان كلسترول خود را در سطح پايينى نگه دارند. متخصصان تغذيه پيشنهاد مى‏كنند كه مردم نبايد بيشتر از 30 درصد از كل كالرى روزانه‏شان را از چربى و بيشتر از 10 درصد كل كالرى روزانه‏شان را از چربى‏هاى اشباع‏شده تأمين كنند و نبايد بيشتر از 300 ميلى‏گرم كلسترول در روز صرف نمايند.به هر حال مصرف‏كنندگان بايد بدانند كه اين توصيه‏هاى غذايى به معناى آن نيست كه از يك نوع ماده غذايى و يا حتى يك نوع غذا استفاده كنند بلكه آنها مى‏توانند از رژيم‏هاى غذايى مناسب بهره‏مند شوند. حتى گاهى مى‏توان ميزان چربى و كلسترول زياد بعضى از غذاها را با خوردن غذاهايى كه چربى و كلسترول كمى دارند، تعديل نمود. بنابراين اگر چه تخم‏مرغ منبع مهمى از كلسترول غذايى است، نيازى نيست كه از رژيم غذايى سالم حذف شود. به غير از افرادى كه ميزان كلسترول خون‏شان بالاست، براى كسانى كه نسبت به تغيير جذب كلسترول غذايى‏شان حساسيت دارند، مصرف متناسب تخم‏مرغ مانعى ندارد. روش‏هاى ساده‏اى براى كاهش ميزان و اثرات كلسترول تخم‏مرغ وجود دارد. يك روش متداول، استفاده از يك تخم‏مرغ كامل و دو سفيده تخم‏مرغ به جاى دو عدد تخم‏مرغ مى‏باشد.
باكترى سالمونلا:
از آنجا كه مصرف‏كنندگان قادر نيستند آلودگى «سالمونلا» را تشخيص بدهد بايد تمام تخم‏مرغ‏هاى خام مورد آزمايش قرار گيرند و در صورت آلودگى، همان اقدامات احتياطى كه در مورد مرغ خام، گوشت قرمز خام و ديگر غذاهاى داراى منشأ حيوانى به كار مى‏رود، در موردشان به كار گرفته شود.
تخم‏مرغ بايد قبل و بعد از پختن در يخچال نگهدارى شود، به طور كامل پخته شود تا سفيده و زرده آن سفت شود، در صورت امكان نبايد از تخم‏مرغ خام استفاده نمود و ظروفى كه براى نگهدارى تخم‏مرغ به كار مى‏روند بايد كاملاً تميز باشند.
حساسيت ناشى از تخم‏مرغ
با وجود آنچه در مورد مزايا و فوايد تخم‏مرغ ذكر گرديد، حال اگر شخصى نسبت به اين ماده حساسيت داشته باشد، چه بايد بكند؟
كودكان اغلب نسبت به تخم‏مرغ واكنش حساسيت‏زا دارند و اگر اين اتفاق بيفتد، آنان نمى‏توانند براى مدتى تخم‏مرغ بخورند. البته خبرهاى خوبى نيز وجود دارد كه اين نوع حساسيت در اغلب كودكان تا 5 سالگى وجود دارد و پس از آن كودكان مى‏توانند تخم‏مرغ را بدون دردسر بخورند.
حساسيت ناشى از تخم‏مرغ چيست؟
احتمالاً مى‏دانيد كه بعضى از مردم نسبت به غذاهاى خاصى مثل بادام‏زمينى يا ميگو حساسيت دارند. هنگامى كه فرد غذاى حساسيت‏زايى مى‏خورد، بدن او واكنش نشان مى‏دهد و با آن غذا مثل يك ماده غذايى خطرناك رفتار مى‏كند. اين مشكل براى كودك خردسال رخ مى‏دهد، زيرا سيستم ايمنى بدن او به طور كامل رشد نيافته و او نمى‏تواند پروتئين موجود در تخم‏مرغ را هضم كند. (بيشتر كودكان نسبت به پروتئينى كه در سفيده تخم‏مرغ وجود دارد و بعضى ديگر نسبت به پروتئين زرده تخم‏مرغ حساسيت نشان مى‏دهند.) سيستم ايمنى كه به طور طبيعى بدن را در مقابل ميكروب‏ها و ديگر بيمارى‏ها حفاظت مى‏كند، آنتى‏بادى‏هايى دارد كه با پروتئين تخم‏مرغ به مانند يك مهاجم مضر، رفتار مى‏كنند. كودكى كه به تخم‏مرغ و غذاهاى حاوى آن حساسيت دارد، پس از خوردن آن ممكن است احساس بيمارى كند يا دانه‏هاى كهيرمانند در بدنش ظاهر شوند.
علايم و نشانگان
پوست: كهير، اگزما، صورت برافروخته يا متورم.
دستگاه هاضمه: معده‏درد، اسهال، استفراغ، تهوع، خارش اطراف دهان.
دستگاه تنفسى: آبريزش از بينى، خس خس سينه، اشكال در تنفس.
سيستم قلبى ـ عروقى: تپش قلب سريع، فشار خون پايين يا بيمارى‏هاى قلبى.
در موارد نادر، شخص به واكنش‏هاى حساسيت‏زاى بسيار جدى مبتلا مى‏شود كه مى‏تواند منجر به «آنافيلاكسى» شود. در اين صورت مراقبت‏هاى فورى پزشكى لازم است زيرا شخص ممكن است مشكلات تنفسى و افت فشار خون پيدا كند. «آنافيلاكسى» با داروى «اپى‏نفرين» درمان مى‏شود كه به صورت تزريقى به فرد داده مى‏شود.
چگونه حساسيت تشخيص داده مى‏شود؟
به دليل آنكه اين نوع حساسيت در ابتدا اغلب در كودكان ديده مى‏شود، پدر يا مادر ممكن است متوجه شوند كه كودك‏شان دچار خارش مى‏شود يا بلافاصله بعد از خوردن تخم‏مرغ بيمار مى‏گردد. جواب آن است كه اغلب بايد كودكان را تا زمانى كه بزرگ‏تر مى‏شوند و نيز نظر قطعى پزشك، از مصرف تخم‏مرغ منع كرد.
اگر شما يا كودك‏تان فكر كنيد كه نسبت به تخم‏مرغ حساسيت داريد، نبايد تخم‏مرغ يا هر غذايى را كه حاوى تخم‏مرغ است بخوريد تا زمانى كه پزشك شما را ببيند. او ممكن است تصميم بگيرد كه از شما آزمايش پوست به عمل آورد بنابراين يك قطره خيلى كوچك از عصاره ماده غذايى را روى پوست مى‏گذارد و سپس به آرامى و با احتياط پوست را سوراخ مى‏كند تا آن مقدار كم از ماده حساسيت‏زا به داخل پوست نفوذ نمايد. اگر آن منطقه از پوست قرمزرنگ و متورم شود، شخص دچار حساسيت مى‏باشد. پزشك همچنين ديگر مواد غذايى را كه باعث حساسيت مى‏شوند، آزمايش مى‏كند. در بعضى موارد، پزشك ممكن است مقدار كمى از خون را نيز آزمايش كند، بخصوص اگر آزمايش‏هاى پوست جواب قطعى به او ندهد.
بايد به خاطر داشته باشيم كه اگر چه پزشك حساسيت‏هاى غذايى را با قرار دادن‏تان در معرض مقدار اندكى از غذا آزمايش مى‏كند، شما نبايد اين كار را در خانه انجام دهيد! بهترين مكان براى انجام تست حساسيت، مطب پزشك است يعنى جايى كه به شما در صورتى كه حساسيت شديد داشته باشيد، دارو مى‏دهند.
حساسيت چگونه درمان مى‏شود؟
بهترين روش براى درمان حساسيت به تخم‏مرغ پرهيز از خوردن آن يا غذاهاى محتوى آن است. والدين بايد در اين امر به كودكان كمك كنند. بعضى از كودكان هيچ گاه حساسيت‏شان به تخم‏مرغ را از دست نمى‏دهند بنابراين آنها بايد ياد بگيرند كه:
ـ چگونه از تخم‏مرغ و غذاهاى حاوى آن پرهيز نمايند.
ـ اگر حساسيت دارند، چگونه آن را درمان كنند.
درمان يك حساسيت
لازم است كودكان داراى حساسيت، طرح و برنامه‏اى داشته باشند كه اگر به طور اتفاقى تخم‏مرغ خوردند، بدانند چه بايد بكنند! اين برنامه ممكن است شامل خوردن داروهاى ضد حساسيت نظير «آنتى‏هيستامين» و در موارد شديدتر «اپى‏نفرين» باشد.
پرهيز از خوردن تخم‏مرغ
كودكانى كه نسبت به تخم‏مرغ حساسيت دارند، بعد از مدتى دقيقا مى‏دانند كه از چه غذاهايى بايد پرهيز نمايند. البته كودكان بايد به راحتى از والدين و ديگر بزرگسالان در مورد مطمئن و مناسب بودن يك غذا برايشان سؤال نمايند. جايگزين‏هاى تخم‏مرغ به دليل داشتن سفيده تخم‏مرغ عملاً براى كودكان داراى حساسيت مناسب نيستند، به علاوه زرده تخم‏مرغ، پودر تخم‏مرغ، روغن تخم‏مرغ و تكه‏هاى جامد تخم‏مرغ نيز افراد را با مشكل مواجه مى‏نمايند.اگر شخص به تخم‏مرغ حساسيت دارد بايد از خوردن تمام پروتئين‏هاى موجود در تخم‏مرغ نظير «آلبومين» و «گلوبولين» نيز به طور جداگانه پرهيز نمايد. اگر او در خانه دوستش يا رستوران است، بايد حتما از محتويات داخل غذاها سؤال نمايد.
شخص مى‏تواند پروتئين را علاوه بر تخم‏مرغ از ديگر غذاها نظير گوشت قرمز، گوشت مرغ، ماهى و غلات نيز به دست آورد. اگر او به بيش از يك غذا حساسيت دارد، بايد با يك متخصص تغذيه مشورت نمايد، يعنى شخصى كه اطلاعات زيادى در مورد بهداشت غذا خوردن دارد. اما اگر شخص فقط از خوردن تخم‏مرغ منع شده است، والدين او مى‏توانند به او در غذا خوردن صحيح كمك كنند.
سخن آخر
اگر چه تخم‏مرغ حساسيت‏زاست و كلسترول زيادى دارد اما نبايد از رژيم غذايى حذف شود زيرا بسيارى از مردم نياز ندارند كه در خوردن تخم‏مرغ احتياط كنند.
مرکز تحقيقات کامپيوتري علوم اسلامي

ديدگاه ها در اين مطلب .

طراحی و اجرا توسط : امید حسینایی